Skip to content

اکتبر 16, 2019

32 نکته از نکات نظافت منزل که هر کدبانویی باید بداند

1. برای از بین بردن موهای حیوان خانگی از یک دستکش لاستیکی مرطوب استفاده کنید

اگر موهای حیوان خانگیتان خانه شما را پر کرده اند و باعث عطسه می شوند، یک راه حل ارزان و آسان وجود دارد. با یک دستکش مرطوب به راحتی روی مبل و پرده بکشید تا خز حیوانات از بین برود.

2. نحوه تمیز کردن پنجره های شیشه ای

تمیز کردن پنجره ها و شیشه ها به طور کلی جزو نکات نظافت منزل به شمار می رود و کار چندان دشواری نیست و محصولات تمیز کننده تجاری زیادی برای آن وجود دارد. اما اگر ترجیح می دهید از پاک کننده های طبیعی استفاده کنید، می توانید با مخلوط سرکه و آب خودتان یک تمیزکننده طبیعی تهیه کنید. آن را درون یک بطری اسپری ریخته و از آن برای تمیز کردن سطوح، با استفاده از پارچه ای تمیز استفاده کنید. می توانید این کار را روی آینه ها، پنجره ها و تقریبا هر سطح شیشه ای دیگر استفاده کنید.

3. مایکروویو خود را با یک فنجان آب تمیز کنید

اگر مایکروویو بعد از استفاده زیاد کثیف شده است، وحشت نکنید – می توان آن را به صورت رایگان پاک کرد. فقط کافی است نصف لیوان لیمو را در یک فنجان آب ریخته و برای یک یا دو دقیقه آن را در مایکروویو قراردهید. سپس بگذارید تا درب آن به مدت 5 دقیقه بسته باشد تا بخار کار خود را انجام دهد، سپس به راحتی داخل مایکروویو خود را پاک کنید.

4. یک محصول تمیز کننده طبیعی سریع برای کل خانه خود تهیه کنید

با این دستور العمل آسان یک تمیزکننده همه کاره بسازید. فقط کافی است چهار قاشق غذاخوری جوش شیرین و یک لیتر آب گرم را با هم مخلوط کنید تا یک پاک کننده تمام عیار ارزان و طبیعی تهیه شود. به طور آزادانه برای سطوح، کف و هر جای دیگری که به یک تمیزکننده احتیاج دارید، استفاده کنید.

5. آهک شیرآلات خود را با استفاده از سرکه تمیز کنید

اگر به دنبال روشی طبیعی تر برای تمیز کردن خانه خود هستید، سرکه دوست جدید شما است. سر دوش و شیرآلات خود را در مخلوطی از آب جوش و سرکه خیس کنید تا همه آهک آن را به راحتی از بین ببرید.

6. از روغن کودک برای پاک کردن اثر انگشت روی وسایل استیل خود استفاده کنید

توجه داشته باشید در نکات نظافت منزل و خانه مسایل رو بیش از حد پیچیده نکنید خیلی راحت می توانید باروغن بچه که فقط برای نرم کردن و تسکین دهنده پوست است اگر هود اجاق گاز شما یا سایر وسایل استیل ضد زنگ شما، با اثرات انگشتتان لکه­ دار شده است، مقدار کمی روغن کودک را روی یک پارچه میکرو فیبر تمیز ریخته و آنها را پاک کنید.

7. برای تمیز کردن حمام از مسواک قدیمی استفاده کنید

مسواک قدیمی خود را دور نریزید – این مسواک می تواند یک ابزار واقعاً مفید باشد. برای خلاص شدن از شر میکروب، آن را در آب جوش شستشو دهید و از آن استفاده کنید. مسواک برای تمیز کردن قسمت های اطراف شیر یا کاشی­های حمام بسیار مناسب است.

8. بوی کفش خود را با جوش شیرین متوقف کنید

دوباره  جوش شیرین! اگر کفش های روزانه شما بدلیل راه رفتن و تعریق بیش از حد بو می­دهند، مقداری جوش شیرین درون کفش خود قرار دهید.

9. با خمیر دندان لکه های مداد را از چوب پاک کنید

اگر نوه ها با استفاده از مدادرنگی روی میز یا هر چیز دیگری که از چوب ساخته شده است، نقاشی کشیده ­اند، محل آن را به آرامی با کمی خمیردندان تمیز کنید. جای آن را با پاک کن خوب تمیز کنید.

10. کفش­های سفیدتان را با خمیر دندان تمیز کنید

چگونه است که کفش های سفید، بعد از چند روز پیاده روی گل آلود به نظر نمی آیند؟ هیچ کس نمی داند با این ترفند آسان، کفش های اسپرت سفید را می توان دوباره تمیز و نو کرد. با کمک خمیردندان، کفش­های خود را تمیز کنید.

 

ادامه مطلب را در سایت زوم لایف بخوانید.

مطالب بیشتر در دسته‌بندی نشده

ارسال نظر

(required)
(required)

Note: HTML is allowed. Your email address will never be published.

اشترک در نظر